Firmaların işlerini sürekli olarak yapabilmeleri için karşı karşıya kaldıkları riskleri en aza indirmeleri önemli bir iştir. Kurumların, çağımız iş dünyasının önemli varlıklarından olan bilgiyi koruyabilmeleri için gerekli önlemleri, gerektiği kadarıyla almaları bir zorunluluktur. Bilgi güvenliğinin gerçek anlamda sağlanabilmesi, işin sürekliliği ve yasal uyumluluklarda göz önüne alınarak ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurulması ile mümkün hale getirilir.

İŞORTAK, BGYS Danışmanlığı hizmetinde kurumların operasyonel ve organizasyonel yapısını analiz etmektedir. Bu hizmetle bilgi güvenliği açısından organizasyonel, süreç ve teknolojik kaynaklı riskler belirlenmektedir. Daha sonra uzman kadrosu görüşleri doğrultusunda, bunları ortadan kaldırmaya yönelik kısa ve uzun vadeli çözüm önerileri sunmaktadır. Sahip olduğu sertifikasyon denetimi deneyimiyle, kurumların BGYS kurulum ve sertifikasyon süresi boyunca yaşayabilecekleri sorunları en aza indirgemektedir.

ISO 27001 BGYS, danışmanların bilgi güvenliği ile ilgili deneyimleri, ilgili sektörlerdeki iyi uygulamaları bilmeleri, denetim ve eğitim yetenekleri ve deneyimleri olması, yönetimin bakışını anlayabilmeleri gibi bir çok faktöre bağlı olarak yorumlanabilmektedir. İŞORTAK, yılların deneyimine sahip danışmanları ile sizin işinize uygun olarak, yönetimin anlayabileceği, teknik ekibin rahat edebileceği bir bilgi güvenliği yönetim sistemi kurmakta fark yaratmaktadır.